Książka to też fajny prezent

Mikołaj i Gwiazdka zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezent dla dziecka, podpowiadamy – podarujcie książkę.  Pięknie wydana, ciekawa i co najważniejsze dostosowana do wieku dziecka może być naprawdę udanym prezentem. Poniżej prezentujemy kilka książek, nad którymi warto się zastanowić.

Wiek 0-2

Przesuń paluszkiem. Gdy przychodzi wieczór.

przesun-paluszkiem-gdy-przychodzi-wieczor-b-iext47503865

Opis: Wystarczy jeden gest, aby odmienić świat.
W tych książeczkach dziecko może odmienić każdą z ilustracji dosłownie jednym paluszkiem. Wszystkie obrazki kryją wewnątrz przesuwaną kartę, dzięki której zmienia się charakter przedstawionej sytuacji. Doskonałe książki do wspólnego czytania i opowiadania własnych historii.

 

Akademia mądrego dziecka. Kto robi hu-hu?

akademia-madrego-dziecka-kto-robi-hu-hu-b-iext37921288

Opis: Akademia Mądrego Dziecka to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie ? tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu!

Poznaj mieszkańców zagrody

poznaj-mieszkancow-zagrody-b-iext47887571

Dzięki tej niezwykłej książce poznasz nie tylko mieszkańców wiejskiej zagrody. Znajdziesz tu mnóstwo informacji i ciekawostek o zwierzętach żyjących na wsi. Dowiesz się, co jedzą, w jaki sposób opiekują się swoimi młodymi i jaką rolę odgrywają w życiu ludzi. 50 wyjątkowych dźwięków przybliży ci obraz tętniącej życiem wsi.
Przeczytaj informacje, przyjrzyj się obrazkowi i naciśnij odpowiedni przycisk. Książka sztywno-stronicowa z panelem dźwiękowym.

 

Wiek 3-5 lat

Naciśnij mnie

nacisnij mnie

Opis: „Naciśnij mnie” szybko stała się międzynarodowym hitem. Interaktywna, kreatywna, edukacyjna – zachęca dzieci oraz dorosłych do wspólnej zabawy i nauki.To książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać. Interaktywna, niezapomniana, zachęca dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i nauki. Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzą wyobraźnię każdego czytelnika!

 

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt

dlaczego-oczy-kota-swieca-w-nocy-i-inne-sekrety-swiata-zwierzat-b-iext34540789

  • O czym śni pies? Dlaczego macha ogonem?
  • Dlaczego chomik chowa się w kątach i dziurach?
  • Dlaczego jaszczurka gubi ogon?

Książka intrygująca nieoczywistą wiedzą, opowiadająca o najbardziej charakterystycznych zachowaniach zwierząt, które może zauważyć dziecko, ale których ciekawy jest też rodzic. Krótkie scenki, do czytania dzieciom od lat najmłodszych.

 

Bajkoterapia, czyli bajki pomagajki dla małych i dużych

bajkoterapia-czyli-bajki-pomagajki-dla-malych-i-duzych-b-iext35255852

Opis: Bajki-pomagajki to niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają. Młodzi i najmłodsi czytelnicy (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) mogą utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię, a także dowiedzieć, jak zachować się w wielu ważnych sytuacjach.

Wiek: 6-12 lat

Pakiet: Nela i tajemnice świata / Nela na tropie przygód

pakiet-nela-i-tajemnice-swiata-nela-na-tropie-przygod-b-iext51529560

W skład pakietu wchodzą: „Nela i tajemnice świata”, Nela na tropie przygód”.

Nela mała reporterka od piątego roku życia podróżuje po świecie i nagrywa reportaże ze swoich pełnych przygód wypraw. Odkrywa przyrodę, kulturę i zwierzęta całego świata. Poznaje nowe smaki, próbuje potraw i owoców. Nela wspinała się już na Andy na ponad 4000 m n.p.m., zwiedzała boliwijskie wulkany i gejzery. Podziwiała Machu Picchu w Peru. Zaprzyjaźniła się z Masajem w Afryce. Głaskała tygrysa w Tajlandii, a na Filipinach zeszła 120 metrów w głąb jaskini. Widziała 2 miliony nietoperzy wylatujących na żer, obserwowała w nocy kajmany w dorzeczu Amazonki.

 

Oddam brata w dobre ręce!

oddam-brata-w-dobre-rece-b-iext51709293

Opis: W domu sześcioletniej Malwiny pojawia się młodszy brat Michał, zwany przez nią Drugim. Zupełnie nie przypomina wymarzonego brata, z którym można by się bawić – jest mały, drze się jak stado kotów wiosną i nie da się z nim dogadać. W dodatku wszyscy się nim zachwycają. Dziewczynka bardzo żałuje, że rodzice nie chcą wymienić Michała na świnkę morską. Drugi rośnie jak na drożdżach i co prawda już tak często nie wrzeszczy i cieszy się na widok siostry, ale kiedy odgryza i połyka oko ukochanej maskotki dziewczynki, ich stosunki się psują…

 

Baśniobór nowe przygody. Smocza straż

basniobor-nowe-przygody-smocza-straz-b-iext51523103

Opis: Długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowego „Baśnioboru” (przeznaczona dla starszych dzieci). Po pokonaniu demonów następuje pozorny pokój. Tymczasem król smoków ma dość zamknięcia w azylu, podburza do walki swoich poddanych i chce przejąć władzę nad światem. Najpierw jednak musi zdobyć władzę we własnym więzieniu, w czym konsekwentnie będzie próbować mu przeszkodzić Kendra i Seth.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s