Krwiopijcy Pilipiuka powracają, czyli premiera „Wampira z KC”

Niespodzianka dla fanów Andrzeja Pilipiuka! 4 kwietnia do księgarń trafi trzecia książka o perypetiach wampirów borykających się z polską rzeczywistością u schyłku PRL. 

Wampir-z-KC-r05-768x1200

W najnowszym tomie zatytułowanym „Wampir z KC” bohaterowie przekonają się, że żywot krwiopijców tuż po upadku komuny wcale nie będzie łatwiejszy niż przedtem. Zbiór będzie liczył dziewięć opowiadań, w tym dwa dłuższe i siedem krótszych. Fabuła osadzona jest w okresie po wypadkach opisanych w tomie „Wampir z M3” i „Wampir z MO” – umownie jest to okres historyczny mniej więcej lat 1988-1991.

A co jeszcze nas czeka w nowej książce?

„Dowiemy się o tym, jak to wampiry pojechały na wczasy zakładowe. Poznamy historię grzybobrania, które zakład musiał zorganizować w styczniu. Opisałem, jak straszną kanalią był w młodości hrabia Prut. Będą też opowieści o tym, jak wampiry przeżyły zawalenie się komuny, jak ojciec Gosi z partyjniaka zmienił się w szanowanego kapitalistę i jak major Nefrytow odnalazł się w nowej rzeczywistości. Jako kwiatek do kożucha epizodycznie wystąpią Jakub Wędrowycz i młody Robert Storm” – zapowiada Pilipiuk.

A dla wszystkich fanów autora mamy rewelacyjną wiadomość! Andrzej Pilipiuk będzie gościem naszej biblioteki w ramach Wadowickiego Festiwalu Książki! Już teraz serdecznie zapraszamy na spotkanie – 11 maja, o godz. 18:00!

źródło:booklips.pl
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s