Duży wzrost czytelnictwa wśród nastolatek!

Biblioteka Narodowa opublikowała wyniki najnowszego ogólnopolskiego badania czytelnictwa wśród młodzieży. Z raportu dowiadujemy się, że w perspektywie ostatnich czterech lat nastąpił wyraźny skok zainteresowania książkami wśród dziewcząt. Odsetek nastolatek czytających w czasie wolnym wzrósł w tym okresie z 72% do 82%.

nastoletnie-dziewczyny-czytaja-wiecej-tab1

Co ciekawe, najczęstszym i zdecydowanie rosnącym źródłem lektur są w przypadku dziewcząt własne zakupy (wzrost z 24% na 37%). Raport podaje, że badacze wiążą to zjawisko z popularnością najnowszych powieści obyczajowych oraz fantastycznych dla młodzieży, które szybko stają się tematami głośnych ekranizacji, artykułów prasowych oraz ożywionych dyskusji fanów w mediach społecznościowych. Badania wskazują że nastolatki informacji o książkach szukają najczęściej w Internecie.

Z kolei źródłem lektur obowiązkowych wciąż są głównie biblioteki, zwłaszcza szkolne.  Co ciekawe, z bibliotek publicznych młodzież najczęściej wypożycza książki przeznaczone dla dorosłych, a w drugiej kolejności… dla dzieci.

Nie ukrywamy, że takie wyniki nastrajają nas bardzo optymistycznie. Wszystkich nastolatków zapraszamy oczywiście do naszej biblioteki, gdzie można znaleźć mnóstwo fantastycznych książek,  w tym młodzieżowe bestsellery i szereg nowości!

źródło:booklips.pl
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s