Kilka propozycji dla fanów piłki nożnej

Mundialowe szaleństwo w pełni, więc i na naszym blogu nie mogło zabraknąć książkowych propozycji dla fanów piłki nożnej. Oto kilka sportowych „perełek”:

„Aniołowie o brudnych twarzach”

aniolowie-o-brudnych-twarzach-pilkarska-historia-argentyny-w-iext52885790

Piłka nożna w Argentynie to niemal narodowa religia.Brytyjski dziennikarz przyjrzał się dokładnie historii futbolu w tym kraju. Od momentu, kiedy piłka nożna zyskała ogromną popularność, przez lata sukcesów pod wodzą Césara Luisa Menottiego, po klęski na początku XXI wieku.

 

„Dekalog Nawałki. Reprezentacja Polski bez tajemnic 2013–2018”.

i-dekalog-nawalki-reprezentacja-polski-bez-tajemnic-2013-2018

Tajemnice sukcesów osiąganych w ostatnich latach przez naszą drużynę narodową możemy poznać bliżej dzięki dziennikarzowi Polsatu Sport, który zyskał możliwość śledzenia z bliska reprezentacji od 2013 roku. Jego książka sportowa „Dekalog Nawałki” pozwala ponownie przeżyć momenty triumfalne, jak awans do Euro 2016 i mundialu w Rosji, ale też trudne, jak przegrany 0:4 mecz z Danią.

 

„Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim”.

pol_ps_Krotka-pilka-Bez-dyplomacji-o-reprezentacji-mistrzostwach-Lewandowskim-3249_1 

Mateusz Borek i Cezary Kowalski należą do dziennikarzy, z których zdaniem liczy się każdy kibic w Polsce. Ich wspólne doświadczenie zrodziło książkę „Krótka piłka”, będącą przypomnieniem kilku turniejów, w których brali udział biało-czerwoni. Autorzy przyglądają się porażkom i sukcesom reprezentacji trenowanych przez Janusza Wójcika, Pawła Janasa, Leo Beenhakkera, Jerzego Engela i Adama Nawałkę.

 

„Tajemnice kadry”

tajemnice-kadry-b-iext52803828

Widzimy ich podczas meczu. Ale co dzieje się przed i po? Jak się zachowuje Adam Nawałka? Kto się lubi a kto nie w naszej drużynie? Jak wygląda dieta zawodników przed meczem? Po co aż 11 wanien z hydromasażem na Stadionie Narodowym? Jakie były kulisy „afery alkoholowej”? Jeszcze nigdy nie było książki, która tak szczegółowo opisywała kulisy naszej reprezentacji piłkarskiej.

 

„Klub miliarderów. Jak bogacze ukradli nam piłkę nożną”

Montague_Klub-miliarderow_500pcx

W swoim reportażu James Montague odważa się sięgnąć głębiej niż ktokolwiek przed nim, by odkryć mroczne sekrety właścicieli najsłynniejszych klubów piłkarskich. Odwiedza obozy pracy w Katarze, gdzie w urągających warunkach tysiące gastarbajterów wznosi stadiony na Mistrzostwa Świata w 2022 roku. Ujawnia kulisy przygotowań do Mistrzostw Świata w Rosji. Rozmawia z wiernymi kibicami, ale dociera też do szarych eminencji świata wielkiego futbolu. Udowadnia, jak niewiele wiedzieliśmy o piłce nożnej. Aż do teraz.

 

 „Najważniejszy mecz Kremla” 

najwazniejszy_mecz_kremla_gł

„Najważniejszy mecz Kremla” to książka o imperium, które szykuje się do ogromnego wyzwania organizacyjnego i wizerunkowego. Autorzy piszą o oligarchach futbolowych, rosyjskich kibolach i Kazaniu – sportowej stolicy Rosji. Wdzierają się do ruin Domu Sowietów w Kaliningradzie, zamyka ich milicja Republiki Mordowii, a oni niezrażeni jadą dalej zobaczyć łagry rejonu sarańskiego, gdzie siedziały dziewczyny z PussyRiots, oglądają blichtr losowania grup mistrzostw na Kremlu i centrum sportowe, w którym państwo produkowało dopingowiczów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s